середа, 21 березня 2018 р.

Віхи історії




Село Дубровиця розташоване в Яворівському районі Львівської області.
За переказами до ХІІІ ст. на цьому місці поселення не було, а село знаходилося за 2-3 км на схід та було знищене під час татарської навали . Жителі почали освоювати землі, порослі дубовими гаями, і назвали своє поселення Дубровицею.
З часом село почало розширюватись і з'явилися нові присілки. Зокрема, назва  Млинки походить від слова млин, що  був споруджений ще у ХIII ст. Мешканці цього поселення і навколишніх сіл їздили до млина молоти зерно на борошно.
Дубровиця розташована серед пагорбів Розточчя. Через його північну частину — Млинки, проходить Головний Європейський вододіл, який розмежовує води, що течуть у протилежні боки, відповідно до Чорного і Балтійського морів.  На заході  село межує із Яворівським Національним  природним парком. 


Серед мальовничої природи села розташовані бази відпочинку «Джерело» та «Млинки», які гостинно запрошують відпочити на березі озера. Цікавим рекреаційним місцем є «Оселя Розточчя» в урочищі «Мочари». Дерев’яна хата, господарські будівлі,у яких живуть свійські тварини, коники –тарпани, пивниця, пасіка, глибочезна криниця та предмети старожитностей створюють затишок сільської господи.


Окрасою села є  церква Покрови Пресвятої Богородиці  побудована в 1902 рпід керівництвом о. Іллі Лаголи. Мурований храм  збудований за проектом архітектора Василя Нагірного . Дерев’яний позолочений іконостас у стилі бароко цінний своєю різьбою.

неділя, 11 березня 2018 р.

Вірші Шевченкові дзвенять по Україні

 
    Ім’я Тараса Григоровича Шевченка святе для кожного українця. Це людина незвичайної долі і незвичайного таланту, що здобула світову славу. Увібравши в себе душу народу, він підніс його духовну велич і красу на найвищу височінь, чим возвеличив Україну, збагатив увесь світ, залишивши нам неоціненні твори і світлу пам'ять про себе.
   В Народному домі та бібліотеці-філії с. Дубровиця проводилися заходи по відзначенню 204-ї річниці від дня народження Т. Г. Шевченка. Читець  Василина Чіх взяла участь в районному та обласному огляді-конкурсі читців та художньо-просвітницьких колективів, присвяченому пам'яті Т. Г. Шевченка, продекламувавши вірш "Лічу в неволі дні і ночі". Проводилися літературні читання "Я читаю Шевченка", вікторину "Стежками Великого генія", перегляд фільму "Тарас Шевченко"  та відеоролика "Пророцтва Шевченка". Бібліотекар закликала присутніх вчитися у поета бути гордими і мудрими, нехай голос Кобзаря звучить над Україною - як заклик до волі, до високого національного почуття, до патріотизму.










неділя, 4 березня 2018 р.

"Лічу в неволі дні і ночі..."


   4 березня читець Народного дому с.Дубровиця Чіх Василина взяла участь в обласному огляді-конкурсі читців та художньо-просвітницьких колективів, присвяченому пам'яті Т. Г. Шевченка у м. Львові, продекламувавши вірш "Лічу в неволі дні і ночі".




Мандруємо Львівщиною


   
3 березня в бібліотеці-філії с. Дубровиця було проведено інтерактивно-пізнавальну гру-подорож "Мандруємо Львівщиною". Діти захоплено і з цікавістю подорожували краєм, граючи в настільну гру, дізнавалися про відомі місця, архітектуру, історію, природу, видатні постаті Львівщини та могли побачити їх в мультимедійній презентації
                                         










СТЕЖИНА ДО ХРАМУ ДУШІ МАТЕРИНСЬКОЇ

       Мабуть, немає нічого дорожчого для людина, як рідний дім. Саме у рідній домівці черпаємо любов, добро, тепло і ніжність від найдорож...