понеділок, 26 лютого 2018 р.

За Україну, за її волю


   18 лютого жителі с. Дубровиця зібралися, щоб вшанувати пам'ять Героїв Небесної Сотні та в скорботі схилити низько голови перед пам'яттю людей різного віку, яких було вбито в мирний, цивілізований час XXI століття. о. Микола Кушнір відправив панахиду за загиблими на Майдані та в зоні АТО. Захід продовжився в Народному домі, де було проведено вечір пам'яті "За Україну, за її волю", який підготували зав. Народного дому та бібліотекар бібліотеки- філії с. Дубровиця Марія Боянівська та Ольга Чіх. До слова  були запрошені учасники АТО - наші односельчани Андрій Гелета і Зеновій Прус, а також директор школи Анна Манівська. По закінченню заходу усі присутні запалили поминальні свічки пам'яті на могилі борцям за волю України та могилі героя України Андрія Білика.
                                                 

                                                     





"Різдвяні повісті Чарльза Діккенса"


   Закінчення свят новорічно-різдвяного циклу у бібліотеці-філії с. Дубровиця пройшло 11 лютого переглядом та обговоренням фільму "Різдвяна пісня в прозі" за мотивами повісті Чарльза Діккенса. Як і 175 років з часу опублікування повісті, так і сьогодні важливі питання традицій Різдва, доброти, любові, всепрощення, милосердя, допомоги ближньому і, звичайно, дива, яке трапляється в Різдвяну ніч.

   





На закінчення заходу присутні заколядували, побажали один одному миру та добробуту на весь рік, а також поласували смачними пампушками.













Прекрасне своїми руками


   Наші дітки розпочали підготовку до Різдвяних свят. Сьогодні 21 грудня школярі завітали в бібліотеку-філію с. Дубровиця і взяли участь у майстер-класі з виготовлення ялинкових прикрас - солом'яних ангеликів, який провели зав. Народного дому Боянівська Марія та бібліотекар Чіх Ольга. У дружній веселій атмосфері, з гарною колядою пролетів час. Усі щасливі, з переповненими емоціями поверталися додому з власноруч виготовленими виробами.








Ангелики-обереги


  30 листопада бібліотекар бібліотеки-філії с. Дубровиця Ольга Чіх та зав. Народного дому Марія Боянівська завітали в Народний дім с. Домажир, де провели майстер-клас із виготовлення соломяних ангеликів.  Бібліотекар Чіх О. М. розказала присутнім про солом’яні вироби –  символ хліборобства і соломоплетіння як один з найдавніших видів мистецтва. Солома була і залишається найдешевшим та найдоступнішим матеріалом для виготовлення найрізноманітніших виробів. Напередодні Різдвяних свят плетуть «солом’яні павуки» та різні ялинкові прикраси.  Під час майстер-класу присутні  вчилися виготовляти солом'яних ангеликів.   Метою заходу було виховання любові до прекрасного, передати досвід, задіяти учасників у процес. В атмосфері відкритості та доброзичливості учасники були активними, що допомагає відкрити в собі нові можливості, додати віру в себе та успіх. Серед дітей, до яких приєдналися бібліотекар Орися Лисак і зав. НД Надія Лозинська панувала тепла та дружня атмосфера. Всі були раді виготовленими власноруч ангеликами-оберегами,які додавали чудового настрою.




ІІ етнофестиваль "Яворівські забавки"

   
    Бібліотекар Ольга Чіх  та зав. Народного дому Марія Боянівська взяли участь у ІІ етнофестивалі "Яворівські забавки"




















Ділилися досвідом



   3-4 липня 2017 року керівники Центрів освіти дорослих на базі бібліотек та Народних домів у Яворівському районі мали змогу щедро ділитися своїм досвідом, знаннями, своєю життєвою позицією та "плодами" своєї праці. Важко передати свої враження, але особливу радість і гордість принесло спілкування з новими друзями.
















Солом'яні ангелики


   Зав. Народного дому та бібліотекар бібліотеки філії с. Дубровиця Марія Боянівська та Ольга Чіх провели майстер-класи в історико-етнографічному музеї "Яворівщина" та Новояворівському краєзнавчому музеї  із виготовлення солом'яних ангеликів для яворівських школярів та пластунів Яворівщини.








Соломяний павук - традиційний оберіг


   У нас відбувалися семінари та майстер-класи для працівників культури та керівників Центрів освіти дорослих, на яких ми популяризували народні традиції та соломоплетіння. Ділилися досвідом місцеві майстрині Євгенія Цяпало та Наталя Порохнавець




Солом'яні обереги

 
    Соломоплетіння – одне з найдавніших ремесел нашого краю. 

    На Яворівщині з соломи виготовляли бочки для зберігання зерна, хлібниці, килимки, капелюхи. 1939 року Петро Шкварок із Яворова отримав медаль на Віденській виставці за вироби з соломи і шувару. За даними видання «Przewodnikprzemyslowy», 1896 року в Яворові 215 сімей займалися плетінням із лози, рогози і соломи, 52 — виробляли мати з соломи. 

    Солома, солом’яні вироби — це вінець хліборобської праці, а павуки, за переказами, приносять новину, тому й виготовляли їх, щоб у такий спосіб сповістити про Різдво Христове. 
    Різдвяний павук — символічний оберіг, адже чітка гармонія його форм та руху покликані оберігати дім та його господаря. 
    Місцева майстриня Євгенія Цяпало розповідає: «Плетіння солом’яного павука у період Різдвяних свят — ремесло, яке передавалося з покоління в покоління. Традицію плетіння павука я перейняла у своєї тітки Занік Єви Григорівни, яка мене виховувала. В давнину нитки для плетіння пряли з льону на веретені. Починали виготовляти павука на свято Гната (2 січня) і зберігали протягом року. Вкінці року його спалювали і разом з ним згоряла негативна енергія в домі».











Життя громади


 У нашому мальовничому селі Дубровиця жи­вуть прекрасні та працьовиті люди. Плідна співпраця пра­цівників культури, педагогічного колективу, священика, місцевої влади згуртовує громаду до культурного та цікавого життя. Молодь села до­лучається до творчої співпраці, яка полягає у під­готовці і проведенні різноманітних заходів.
Протягом 2015-2017 рр. мешканці активно до­лучилися до створення і реалізації проектів «На­вчальний центр освіти дорослих по розвитку місцевих традицій», «Портрет громади у фото­графіях» за підтримки ТКЯ «Гостинець» та Пред­ставництва DVV International в Україні. Ство­рення Центру освіти дорослих, який функціонує в Народному домі, дає можливість залучати більше мешканців до навчання у неформальній обстановці, обмінюватися досвідом і навиками, відкрити себе і проявити нові таланти, змістовно проводити дозвілля, що допомагає виробити ак­тивну громадянську позицію.
Вдало реалізували проект кімнати відпочинку для дітей під керівництвом сестер–мона­хинь Спільноти Згромаджен­ня святої Дороти з м. Яворова. Активна і небайдужа молодь разом з сестрою-монахинею Анноюлізою роблять все для того, щоб оживити любов’ю і милосердям громаду нашого села. Діти разом із батьками мають можливість добре від­почити, цікаво провести час серед іграшок та книжок.















СТЕЖИНА ДО ХРАМУ ДУШІ МАТЕРИНСЬКОЇ

       Мабуть, немає нічого дорожчого для людина, як рідний дім. Саме у рідній домівці черпаємо любов, добро, тепло і ніжність від найдорож...